Yleislääkäriä Päijät-Hämeen hyvinvointialueen perusterveydenhuollon vuodeosastoille
Meillä mehiläisillä on elämä tehtävänä. Jos tunnet samoin, tule meille töihin.
Haemme YLEISLÄÄKÄRIÄ Päijät-Hämeen hyvinvointialueen perusterveydenhuollon vuodeosastoille ajalle 1.4-31.8.2026. Myös lyhyemmät työpätkät huomioidaan. Työaika on 5 päivää viikossa ajoittuen maanantaista perjantaihin klo 8-16. Haemme laillistettua lääkäriä, jolla on laillistamisen jälkeen työkokemusta vähintään 3 vuotta. Sijoituspaikkana on Heinola, mutta lääkärillä tulee olla valmius tarvittaessa työskennellä myös Lahden Jalmarissa ja/tai Orimattilan osastolla.
Potilastietojärjestelmänä LifeCare.
Mielenkiintoinen työ, hyvä palkkaus ja ison talon työsuhde-edut! Työnantajana toimii Mehiläinen. Kiinnostuitko tästä työmahdollisuudesta? Ole rohkeasti yhteydessä.
Me mehiläiset rakennamme yhdessä parasta paikkaa ammattilaiselle. Teemme sen johtamalla reilusti ja suhtautumalla laatuun tinkimättömästi. Saamme asioita aikaiseksi toimivassa työympäristössä, jossa tukena on osaavia ja välittäviä työkavereita. Kasvamme ja kehitymme yhdessä. Olemme paras paikka ammattilaiselle, jolla on elämä tehtävänä.
