Suun terveydenhoidon julkiset palvelut

Edistämme suomalaisten terveyttä ja hyvinvointia tuottamalla laadukkaita ja vaikuttavia suun terveydenhoidon palveluita asiakaslähtöisesti, kustannustehokkaasti ja joustavasti. Toimimme maanlaajuisesti ja tarjoamme asiakaslähtöiset palvelut julkisen sektorin kumppaneillemme suun terveydenhoidon palveluiden kokonaisulkoistuksista yksittäisiin palveluihin tai räätälöityihin palveluketjuihin. Suun terveydenhoidon palvelut kuuluvat Mehiläisen henkilöstöpalveluihin.

Toimintamme perustuu

  • korkeatasoiseen osaamiseen,
  • jatkuvaan toiminnan kehittämiseen,
  • innovaatioihin sekä
  • palveluidemme vaikuttavuuteen, sen mittaamiseen ja tulostemme avoimeen raportointiin.

Kumppanuuden kautta Hammas Mehiläisen -asemat, ulkoistetut hammashoitola, päivystysyksiköt ja henkilöstövuokraus täydentävät kuntien ja sairaanhoitopiirien omaa palvelutuotantoa.

Lue lisää palveluistamme, joita ovat:

Ota meihin yhteyttä

Mehiläinen tarjoaa suun terveydenhoidon palveluita julkisen sektorin kumppaneille. Jos olet kiinnostunut suun terveydenhoidon palveluiden kokonaisulkoistuksista, hammaslääkärivuokrauksesta, hoitaja- tai suuhygienistivuokrauksesta, yksittäisistä ostopalveluista tai päivystyspalveluista, otathan yhteyttä!

Suun terveydenhoidon julkisten palveluiden asioissa auttavat yhteyshenkilömme.

Oliver Rajala
Aluepäällikkö, Itä-Suomi
puh. 040 125 5945
oliver.rajala@mehilainen.fi

Emmi Erkkilä
Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
puh. 046 921 4556
emmi.erkkila@mehilainen.fi

Werner Walther
Rekrytointivastaava, Harjun terveys
puh. 040 506 2447
werner.walther@mehilainen.fi

Saana Puulasto
Rekrytointivastaava
puh. 040 635 0374
saana.puulasto@mehilainen.fi

Mari Tenhunen
Rekrytointivastaava
puh. 040 674 9941
mari.tenhunen@mehilainen.fi

Markus Muhonen
Myyntipäällikkö
puh. 040 635 0207
markus.muhonen@mehilainen.fi

Sanna Hautala
Myyntijohtaja
puh. 040 712 8804
sanna.hautala@mehilainen.fi

Miia Ehrnrooth
Johtava hammaslääkäri
puh. 040 661 5307
miia.ehrnrooth@mehilainen.fi

Katso myös avoimet työpaikkamme!