Lääkärikeskus- ja sairaalarekrytoinnin yhteystiedot

Hyvä lääkäri! Olisitko kiinnostunut työskentelemään Mehiläisen lääkärikeskuksissamme tai sairaaloissamme? Olisi hienoa kuulla toiveistasi tulevaisuuden työkuvioiden suhteen ja kertoa lisää työmahdollisuuksistamme.

Mehiläisen lääkärikeskusverkosto kattaa koko Suomen.

Voit työskennellä Mehiläisen yksityisvastaanotolla yksityisenä elinkeinonharjoittajana, oman yhtiön kautta tai lääkäripalveluyhtiön, esimerkiksi OmaPartnersin osakkaana. Työterveyshuollossa voit työskennellä myös palkkasuhteessa. Autamme kaikkiin toimintamuotoihin ja yksityisvastaanoton aloitukseen liittyvissä kysymyksissä.

Olemme joustava yhteistyökumppani ja panostamme lääkäreidemme sujuvaan arkeen. Lääkäreillämme on käytössä edistykselliset digitaaliset työkalut kuten Mehidoc-mobiilisovellus, josta näkee oman vastaanottolistan reaaliajassa. Sovellus auttaa oman työn hallintaa ja johtamista.

Tältä sivulta löydät Mehiläisen lääkärikeskus- ja sairaalarekrytoinnin yhteystiedot.

Odotamme innolla yhteydenottoasi!

Lääkärikeskusten rekrytointi

Johanna Alho
Tiimiesihenkilö
johanna.alho@mehilainen.fi

Resurssipäälliköt

Anu-Maarit Koski
Espoo, Hanko, Karjaa, Karkkila, Klaukkala, Kirkkonummi, Lohja, Nummela, Tammisaari
anu-maarit.koski@mehilainen.fi
Marika Mildh
Porvoo, Loviisa ja Helsinki
marika.mildh@mehilainen.fi
Henna Pasanen
Forssa, Hyvinkää, Hämeenlinna, Järvenpää, Riihimäki, Seinäjoki
henna.pasanen@mehilainen.fi
Susanna Wallius
Kouvola, Kotka, Hamina, Karhula, Lahti, Lappeenranta, Imatra
susanna.wallius@mehilainen.fi
Miia Pulkkinen
Kuopio, Kajaani, Joensuu, Varkaus, Iisalmi, Pieksämäki
miia.pulkkinen@mehilainen.fi
Anna-Leena Heinonen
Oulu, Kuusamo, Rovaniemi, Kemi & Tornio
anna-leena.heinonen@mehilainen.fi
Iiro Pullinen
Kaarina, Lieto, Loimaa, Raisio, Salo, Turku, Uusikaupunki
iiro.pullinen@mehilainen.fi
Hanna Latva
Kankaanpää, Nokia, Närpiö, Pori, Rauma, Tampere, Vaasa
hanna.latva@mehilainen.fi
Jenni Lehtomäki
Jyväskylä, Jämsä, Keuruu, Mikkeli, Äänekoski
jenni.lehtomaki@mehilainen.fi
Emilia Haapala
Lastenlääkärit ja lastentauteihin erikoistuvat, koko Suomi
emilia.l.haapala@mehilainen.fi
Essi Henriksson
Psykologien ja psykoterapeuttien rekrytointi
essi.henriksson@mehilainen.fi
Jutta Kärri
Hammaslääkärit
jutta.karri@mehilainen.fi
Oskari Antila
Haapajärvi, Haapavesi, Kalajoki, Kokkola, Nivala, Reisjärvi, Ylivieska
Rekrytointikoordinaattori, Lääkärikeskus ja sairaalarekrytoinnit
oskari.antila@mehilainen.fi

Lisää aiheesta