Terveydenhuollon kuntapalveluiden yhteystiedot

Perusterveydenhuollon lääkärivuokrauspalvelut

Kasperi Rasilainen

Palvelujohtaja
Kasperi Rasilainen
050 346 5265
kasperi.rasilainen@mehilainen.fi

RiinaVirkamaki

Myyntipäällikkö, Etelä-Suomi
Riina Virkamäki
040 181 6299
riina.virkamaki@mehilainen.fi

Mikael Ervamaa

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
Mikael Ervamaa
045 257 9901
mikael.ervamaa@mehilainen.fi

JohannaLahtinen

Rekrytointivastaava, Etelä-Suomi
Johanna Lahtinen
040 707 8693
johanna.lahtinen@mehilainen.fi

KalleHokkanen

Rekrytointivastaava, Etelä-Suomi
Kalle Hokkanen
040 643 2697
kalle.hokkanen@mehilainen.fi

Juho Mäkinen

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
Juho Mäkinen
044 517 9307
juho.makinen@mehilainen.fi

NinaLahtinen

Rekrytointivastaava, Länsi-Suomi
Nina Lahtinen
040 642 8755
nina.lahtinen@mehilainen.fi

JohannaKoivumäki

Rekrytointivastaava, Länsi-Suomi
Johanna Koivumäki
040 193 6269
johanna.koivumaki@mehilainen.fi

MiikaLahdenperä

Rekrytointivastaava, Länsi-Suomi
Miika Lahdenperä
040 185 3360
miika.lahdenpera@mehilainen.fi

Josef Fakeh

Myyntipäällikkö, Itä-Suomi
Anne Husso
040 548 6187
anne.husso@mehilainen.fi

Josef Fakeh

Rekrytointipäällikkö, Itä-Suomi
Miia Pulkkinen
050 378 3035
miia.pulkkinen@mehilainen.fi

Petteri Venäläinen

Aluepäällikkö, Itä-Suomi
Petteri Venäläinen
040 545 3595
petteri.venalainen@mehilainen.fi

Erikoissairaanhoidon lääkärivuokrauspalvelut

Josef Fakeh

Palvelujohtaja
Josef Fakeh
050 368 4788
josef.fakeh@mehilainen.fi

Susanna Tolonen

Resurssipäällikkö
Susanna Tolonen
040 842 3996
susanna.tolonen@mehilainen.fi

KristalKakko

Rekrytointivastaava
Kristal Kakko
040 751 5601
kristal.kakko@mehilainen.fi

Lääkäripäivystyspalvelut

Lauri Soini

Resurssipäällikkö, Etelä-Suomi
Lauri Soini
040 548 5740
lauri.soini@mehilainen.fi

Sami Fakeh

Rekrytointikoordinaattori, Etelä-Suomi
Sami Fakeh
050 565 8171
sami.fakeh@mehilainen.fi

Joni Koistinen

Rekrytointikoordinaattori, Etelä-Suomi
Joni Koistinen
040 194 0342
joni.koistinen@mehilainen.fi

Iida Helkala

Rekrytointikoordinaattori, Etelä-Suomi
Iida Helkala
040 624 8339
iida.helkala@mehilainen.fi

Jutta Johansson

Rekrytointikoordinaattori, Länsi-Suomi
Jutta Johansson
046 921 4717
jutta.johansson@mehilainen.fi

Toimitustakuullisten sopimusasiakkaiden varalääkärinumero

Etelä-, Länsi- ja Itä-Suomi: 010 287 0704 (0,0835 €/puhelu + 0,1669 €/min) (0,0835 €/puhelu + 0,1669 €/min)

Ulkoistettujen terveysasemien lääkärirekrytointi ja Baltian toiminnot

Karo Vainonpää

Aluejohtaja, Etelä-, Länsi-, Itä-Suomi ja Baltia
Karo Vainionpää
045 879 2292
karo.vainionpaa@mehilainen.fi

Antti Salmela

Resurssipäällikkö
Antti Salmela
040 190 3916
antti.salmela@mehilainen.fi

Lauri Salmela

Resurssipäällikkö
Lauri Salmela
040 650 2982
lauri.salmela@mehilainen.fi

Emmi-Lotta Kohonen

Rekrytointivastaava, Harjun terveys Oy
Emmi-Lotta Kohonen
040 595 1871
emmi-lotta.kohonen@mehilainen.fi

Maunu nivala

Rekrytointivastaava, Harjun terveys Oy
Maunu Nivala
044 999 8825
maunu.nivala@mehilainen.fi

Merili Luht

Viron ja Latvian toimintojen päällikkö
Merili Luht
+372 504 8694
merili.luht@mehilainen.fi

Reelika Aruoja

Seniori rekrytointikonsultti
Reelika Aruoja
+372 5333 0927
reelika.hamalainen@mehilainen.fi

Kristiina Ots

Rekrytointikonsultti
Kristina Ots
+372 517 0889
kristina.ots@mehilainen.fi

Triin Ossul

Rekrytointikonsultti
Triin Ossul
+372 5331 6200
triin.ossul@mehilainen.fi

Länsi-Pohja Oy ja muut pohjoisen lääkärirekrytoinnit

Niina Koskinen

Aluejohtaja
Niina Koskinen
050 543 8100
niina.koskinen@mehilainen.fi

Outi Rauma

Resurssipäällikkö, Pohjois-Suomi
Outi Rauma
044 545 0050
outi.rauma@mehilainen.fi

Sini Jokikokko

Rekrytointikoordinaattori, Pohjois-Suomi
Sini Jokikokko
040 625 9575
sini.jokikokko@mehilainen.fi

Toimitustakuullisten sopimusasiakkaiden varalääkärinumero

Pohjois-Suomi: 010 287 0718 (0,0835 €/puhelu + 0,1669 €/min) (0,0835 €/puhelu + 0,1669 €/min)

Terveysasema-, kunnallisen työterveyshuollon ja SOTE-ulkoistusten myynti

Myyntijohtaja
Antti Puranen
050 532 4438
antti.puranen@mehilainen.fi

Johtaja
Joonas Turunen
040 542 5935
joonas.turunen@mehilainen.fi

Johto

Liiketoimintajohtaja
Markku Näreneva
044 598 6560
markku.nareneva@mehilainen.fi

Liiketoimintajohtaja, Länsi-Pohja
Lasse Männistö
044 016 0382
lasse.mannisto@mehilainen.fi

Johtaja, henkilöstöpalvelut
Markku Pikkarainen
043 826 4108
markku.pikkarainen@mehilainen.fi

Johtava lääkäri, julkiset terveyspalvelut
Henri Ärölä
040 767 4140
henri.arola@mehilainen.fi

Johtaja, kotipalvelut
Santtu Vierimaa
050 347 7801
santtu.vierimaa@mehilainen.fi